Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Okazało się, że Policyjne Liceum Ogólnokształcące może pochwalić się nową „tradycją”.Od kilku lat tytuł Stypendysty Prezesa Rady Ministrów przechodzi na kolejne uczennice naszej szkoły.W tym roku to zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane Adriannie Ziębie.

W dniu 16 listopada 2016 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.         Ada to tegoroczna maturzystka, która wzorowo wypełnia obowiązki szkolne i śmiało może służyć za wzór do naśladowania dla młodszych koleżanek i kolegów.Zawsze w  mundurze, zawsze przygotowana do zajęć, zawsze chętna do tego, by pomóc słabszym.Z zapałem realizuje swoje pasje.Jest kapitanem szkolnej drużyny siatkówki, która dwukrotnie wygrała tarnobrzeską licealiadę.(Piecze cudowną karpatkę.)Posiada niezbywalne pokłady życzliwości, ale potrafi wytrwale walczyć o to, co dla niej ważne.To osóbka na tyle skromna, że podbija serca naturalnym  wdziękiem, opanowaniem i spokojem.Delikatnym, lekko rozmarzonym uśmiechem rozjaśnia szkolną rzeczywistość i działa motywująco na innych.

Wiadomo, że aby zdobyć stypendium Prezesa Rady Ministrów nie zawsze wystarczy jedynie dobrze się uczyć i pracować na rzecz społeczności szkolnej.Każdego roku Grono Pedagogiczne PLO musi dokonać wyboru spośród kilku kandydatów spełniających podstawowe kryteria.W tym roku nominację dostała Adrianna, ale Jej następcy już czekają w kolejce.